|
Utorak, 17.01.2012.g.
Ovih dana nekako sam u stanju unutarnjeg jada i žalosti. I ne znam točno zašto. Možda radi posla koji mi nikako ne može ''sjesti'' u potpunosti. Što, kako, zašto? Kuda da krenem? Da li je to, kuda sam odlučio krenuti, upravo ono što mi je i Gospodin namijenio? Da li tako vršim Gospodinovu volju i da li ću ju u budućnosti vršiti? Što je Gospodinova volja za mene u daljnjem tijeku moga života, što se posla tiče? Taman mislim da sam našao sve odgovore, da sam se odlučio za pravi put, kad me spopade nekakva sumnja, tjeskoba.
I nije to sve radi mene, ja sam i dalje miran, nego radi dragih ljudi oko mene koji imaju razna očekivanja.
Neki dan, a i danas, sam bio na ispovijedi i rekao sam nešto malo svećeniku o tim mojim sumnjama. I rekao mi je on da svatko od nas mora pokazati dozu poslušnosti i preuzeti u obavljanje one obveze koje su nam kao ljudima date. Ako smo se oženili, postali muž i žena, moramo biti roditelji, imati više djeca, jer to je jedini razlog radi čega smo se ženili. Formiranje obitelji i imanje djece. On kao svećenik ne može se stalno moliti krunice i druge molitve a radi toga zapostavljati vršenje sprovoda, krštenja, misa, i dr. To su njegove obveze kao svećenika i mora ih vršiti.
A NA KRAJU, TE RIJEČI SU ME POSEBNO DIRNULE, BOG ODOZGO SVE VIDI ŠTO MI ČINIMO I ŠTO NE ČINIMO I KOLIKO JE NAŠE SRCE I NAŠA DUŠA U SVEMU TOME ČISTA. SVE SE NA KRAJU PODLAŽE BOŽJEM MILOSRĐU, PA KAKO KOME ISPADNE.
A u knjižari mi je za oko ''zapela'' knjižica ''30-DNEVNA POBOŽNOST NA ČAST SVETOG JOSIPA''. ZAŠTITNIKA OBITELJI I RADNIKA. I evo baš sam ju pročitao. I dok sam čitao kao da mi je Sveti Josip usmjerio misli na našu župnu zaštitnicu SVETU MARIJU MAGDALENU i na obećanje što sam joj ga dao prije više mjeseci da ću joj u zahvalu sastaviti NJEZINE LITANIJE. JER BAŠ NISAM NAŠAO NEKAKVIH POSEBNIH MOLITVI KOJE BI BILE NJOJ POSVEĆENE. I tako, Sveti Josip me uputio da činim ono što sada mogu, da si ne ''razbijam glavu'' s nekim stvarima i događajima na koje ne mogu utjecat, da mi je tu obećanje koje do sada još nisam izvršio i da neka na tome poradim.
I DA NEKA SE I NJOJ MOLIM, SVOJOJ ŽUPNOJ ZAŠTITNICI, DA MI POMOGNE U RJEŠAVANJU MOJIH PROBLEMA. A MOLITVA LITANIJA KOJE BI NJOJ IZMOLIO, BILA BI JAKA MOLITVA A UJEDNO I IZVRŠENJE DATOG OBEĆANJA.
I odmah sam se krenuo u pisanje ovog članka s namjerom da jedan njegov dio budu i LITANIJE SVETOJ MARIJI MAGDALENI, molitva našoj župnoj zaštitnici i mojoj prijateljici.
Za početak dio molitvi s kojima počinju molitve svih litanija:
I UME OCA I SINA I DUHA SVETOGA, AMEN.
GOSPODINE, SMILUJ SE.
KRISTE, SMILUJ SE.
GOSPODINE, SMILUJ SE.
KRISTE, ČUJ NAS.
KRISTE, USLIŠI NAS.
OČE NEBESKI, BOŽE, SMILUJ NAM SE.
SINE, OTKUPITELJU SVIJETA, SMILUJ NAM SE.
DUŠE SVETI, BOŽE, SMILUJ NAM SE.
SVETO TROJSTVO, JEDAN BOŽE, SMILUJ NAM SE.
A sada drugi dio koji ću izmoliti kako će mi srce i DUH SVETI dati:
SVETA MARIJO MAGDALENO, MOLI ZA NAS.
KOJA SI OD SEDAM ĐAVOLA OSLOBOĐENA, MOLI ZA
NAS.
KOJU JE GOSPODIN OD GRIJEHA ODRIJEŠIO, MOLI ZA
NAS.
KOJA SI ISUSU POSLUŽIVALA OD SVOJIH DOBARA, MOLI
ZA NAS
KOJA SI ISUSOVU MUKU IZDALEKA PRATILA, MOLI ZA
NAS
KOJA SI UZ KRIŽ ISUSOV STAJALA, MOLI ZA NAS
KOJA SI ISUSOVOJ SMRTI NA KRIŽU SVJEDOČILA, MOLI
ZA NAS
KOJA SI PROMATRALA KAMO POLAŽU MRTVOGA ISUSA,
MOLI ZA NAS
KOJA SI PRIPREMILA MIOMIRISE ZA ISUSOVO
POMAZANJE U GROBU, MOLI ZA NAS
KOJA SI DOŠLA NA ISUSOV GROB DA GA POMAŽEŠ, MOLI
ZA NAS
KOJA SI OPAZILA DA JE KAMEN S ISUSOVOG GROBA
DIGNUT, MOLI ZA NAS
KOJA SI ZAPLAKANA ZAVIRILA U GROB, MOLI ZA NAS
KOJU JE ANĐEO UPITAO: ''ŽENO, ŠTO PLAČEŠ?'', MOLI
ZA NAS
KOJOJ JE ANĐEO OBJAVIO ISUSOVO USKRSNUĆE, MOLI
ZA NAS
KOJOJ SE USKRSLI ISUS PRVOJ OBJAVIO, MOLI ZA NAS
KOJA SI USKRSLOG ISUSA PREPOZNALA I REKLA
MU:''UČITELJU!'', MOLI ZA NAS
KOJOJ JE USKRSLI ISUS PRVOJ OBJAVIO SVOJ UZLAZAK
BOGU-OCU, MOLI ZA NAS
KOJA SI ISUSOVIM APOSTOLIMA OBJAVILA NJEGOVO
USKRSNUĆE, MOLI ZA NAS
KOJA SI S APOSTOLIMA USKRSLOG KRISTA U MOLITVI
ČEKALA, MOLI ZA NAS.
JAGANJČE BOŽJI, KOJI ODUZIMAŠ GRIJEHE SVIJETA,
OPROSTI NAM, GOSPODINE!
JAGANJČE BOŽJU, KOJI ODUZIMAŠ GRIJEHE SVIJETA,
USLIŠI NAS, GOSPODINE!
JAGANJČE BOŽJI, KOJI ODUZIMAŠ GRIJEHE SVIJETA,
SMILUJ NAM SE!
''UZEŠE GOSPODINA IZ GROBA I NE ZNAM GDJE GA STAVIŠE.''
SVETA MARIJO MAGDALENO,
PO SVOJOJ VELIKOJ I BEZGRANIČNOJ LJUBAVI PREMA
GOSPODINU ISUSU KRISTU, SINU BOŽJEMU,
I PO NJEGOVOJ VELIKOJ MUCI I SLAVNOM
USKRSNUĆU KOJEM SI SVJEDOČILA,
NEPRESTANO MOLI I ZAGOVARAJ POTREBE NAS
GRJEŠNIKA,
KOD ISTOG GOSPODINA ISUSA KRISTA, KOJI ŽIVI I
KRALJUJE U VIJEKE VJEKOVA. AMEN.
U IME OCA I SINA I DUHA SVETOGA, AMEN.
Eto tako. Draga MARIJO MAGDALENO, evo izmolio sam ti ovu molitvu koju sam nazvao TVOJIM LITANIJAMA. Ja sam svoje obećanje sada izvršio.
MOLIM TE, DA MI PO TOJ MOLITVI POMOGNEŠ U SVIM MOJIM SVAKODNEVNIM BRIGAMA A POSEBNO ONIMA KOJE SU SADA VEZANE UZ MOJ POSAO.
BLAGOSLOVLJENA BILA U VIJEKE.
I BLAGOSLOVLJEN GOSPODIN ISUS, NAŠ GOSPODIN, KOJEG SI TOLIKO LJUBILA, U SVE VIJEKE VJEKOVA.
BOGU HVALA I SLAVA A ČAST DJEVICI MARIJI.
|