
Vaša svjedočanstva i duhovni poticaji - u audio obradi
Svjedočanstvo o obraćenju
Hudoletnjak Ivana
Svjedočanstvo o obraćenju kćeri i oca,
Petre i Ivana
Svjedočanstvo o otvorenosti životu obitelji Adanić
| STRAH I SRAM |
|
|
|
Ponedjeljak, 02.04.2012.g.
Jučer sam dobio jedan prekrasan e-mail. TOLIKO SAM BIO SRETAN, TOLIKO RADOSTAN! KAKO JE LIJEPO SVJEDOČITI ZA GOSPODINA, KOLIKO LI SAMO RADOSTI U TOME! Prvi put da sam e-mail dobio od jedne potpuno nepoznate osobe koja je čitala moje članke i u njima našla nešto za sebe. I u svojim kušnjama na putu rasta u vjeri i duhovnosti, zatražila od mene pomoć. Osjetila je da bih joj možda ja mogao u tome pomoći. O, KAKVE LI RADOSTI! POMOĆI NEKOME DA RASTE U GOSPODINU! A nekako sam se potajice nadao da će možda netko u jednom mojem članku pronaći moj e-mail, kojeg sam tamo stavio. Nisam ga htio stavljati na neko vidljivo mjesto. Jer onaj kojeg će Duh Sveti nadahnuti da sa mnom proslavi Gospodina, pronaći će načina da mi se javi. I tako je jučer jedna draga sestra u vjeri bila prva koja je sa mnom podijelila svoje dvojbe i nemire. I zamolila me da joj nekako pomognem. DRAGA SESTRO U VJERI, ZAHVALJUJ GOSPODINU! NE MENI, GOSPODINU! NEMAŠ POJMA KOLIKO JE MENE ''NAPUNIO'' TEKST TVOGA E-MAILA! GOSPODIN SE PROSLAVLJA I U TEBI I U MENI! JEDNOG KORISTI DA POMOGNE ONOME DRUGOME! JEDNOM SAM UPITAO DRAGOG fra LINIĆA DA KAKO SE ON ''PUNI''. A ON MI JE REKAO DA PREKO SVIH NAS KOJI SE ZA NJEGA MOLIMO. TAKO SE I SVI MI ''PUNIMO'' U GOSPODINU SVJEDOČEĆI ZA NJEGA, JEDAN DRUGOME. SVI PREMA SVOJIM DAROVIMA I SPOZNAJAMA. VIŠE DAROVA I SPOZNAJA, VEĆA ODGOVORNOST I VEĆE KUŠNJE. I TKO OD NAS MOŽE REĆI DA JE BOLJI OD ONOGA DRUGOGA!? DOBAR, BOLJI, JE SAMO ONAJ KOJI VRŠI GOSPODINOVU VOLJU ZA NJEGA, KOJI IDE PO PUTU KOJI JE GOSPODIN ZA NJEGA PRIPREMIO. A TKO OD NAS MOŽE REĆI DA JE SIGURAN DA VRŠI GOSPODINOVU VOLJU NAMIJENJENU ZA NJEGA!? NITKO, BAŠ NITKO! I otpisao sam ja toj sestri u vjeri. U suzama sam zahvaljivao Gospodinu za taj e-mail i za tu sestru u potrebi. I istovremeno molio Duha Svetoga da me nadahne i prosvijetli kako bi joj uputio prave riječi. A prvo sam joj ispričao jednu priču o jednoj drugoj sestri u vjeri, koja je sada na velikim kušnjama. I danas cijelo popodne, i na večernjoj misi, razmišljao sam o jednoj rečenici koju mi je neki dan rekla ta draga sestra u vjeri. Jedna tako mala rečenica, jedna tako obična misao, A ZAPRAVO JE U NJOJ BILO TOLIKO VJERE, TOLIKO DUHOVNOSTI, TOLIKO PONIZNOSTI, DA SU MI TEK DANAS IŠLE SUZE KADA SAM O TOME RAZMIŠLJAO. A ta sestra u vjeri tek je u zadnjih nekoliko mjeseci uspjela dobiti borbu sa zlim i njegovim duhovima koji su ju odvraćali od odlaska na misu svake nedjelje. I nedavno je dobila i borbu s tim istim silama zla koje su je odvraćale od ispovijedi. I raste i bori se, i ponekad padne pa se opet digne. I onda je neki dan saznala da mora hitno na operaciju jer joj se zdravstveno stanje pogoršalo. Rekli su joj to još prije tri godine, no sada je postalo ozbiljno. Kada su joj javili da su joj nalazi loši, morala je u bolnicu na pregled i na dogovor oko operacije. I tu sada dolazimo DO PREKRASNOG SVJEDOČENJA ZA GOSPODINA, BAŠ PREKRASNOG. Rekla mi je da je tako sjedila u hodniku i čekala da ju primi doktor u ordinaciju. A kraj nje su prošla kolica s nekim bolesnikom. A ona je onda zamislila tako sebe kada je budu operirali. I uplašila se.
I REKLA MI JE ONDA, TA DRAGA SESTRA U VJERI, DA JU JE NAKON TOGA POČELO BITI SRAM PRED SAMOM SOBOM ZAŠTO SE ONA, KOJA VJERUJE U GOSPODINA, UPLAŠILA! SRAM RADI TOGA JER JOJ JE SLABA VJERA.
A KOLIKA JE U NJOJ VJERA A DA NIJE NI SAMA TOGA SVJESNA!
ISKRENO I OD SRCA ONA VJERUJE, DA SVATKO ONAJ KOJI VJERUJE U GOSPODINA SE NE TREBA BOJATI NIČEGA! NIKAKVE OPERACIJE, NIKAKVIH POSLJEDICA PA NA KRAJU NI SMRTI!
NIJE ONA NI BILA SVJESNA OVOGA SLIJEDA RIJEČI! NISAM NI JA, KADA MI JE TO PRIČALA. NO, U MENI JE DUH SVETI PROSVIJETLIO TE RIJEČI, NJIHOVO ZNAČENJE.
SVAKI PRAVI VJERNIK, SA ČISTIM I ISKRENIM SRCEM, NE BOJI SE NIČEGA. NI BOLESTI, NI MUKE, NI TRPLJENJA, PA NI SMRTI. NIČEGA.
TO JE SNAGA I PUNINA VJERE. NE BOJATI SE NIČEGA JER SMO GOSPODINOVI I GOSPODIN JE NAŠ.
Sada se smijem u sebi. Radostan sam kada razmišljam o tome kako Gospodin upravlja sa životom te drage sestre u vjeri.
O, čekaju ju velike kušnje. I mnoge od nas. A kušnje su dokaz da nas Gospodin voli, da želi da rastemo u Njemu. A ta draga sestra u vjeri draga je Gospodinu. Jer još nikoga nisam čuo da ga je bilo sram što se bojao kušnji a vjeruje u Gospodina.
OJAČAJ GOSPODINE TU MOJU
SESTRU U VJERI! I ONU
DRUGU U NJEZINIM
KUŠNJAMA.
I SVE NAS GOSPODINE, KAKO
BI VRŠILI TVOJU VOLJU ZA
NAŠE ŽIVOTE, ISKRENA SRCA!
BLAGOSLOVLJEN TI GOSPODINE U VIJEKE.
|


