STRAH I SRAM PDF Ispis

 

 

Ponedjeljak, 02.04.2012.g.


Jučer sam dobio jedan prekrasan e-mail.  TOLIKO  SAM  BIO  SRETAN,  TOLIKO  RADOSTAN!  KAKO  JE  LIJEPO  SVJEDOČITI  ZA  GOSPODINA,  KOLIKO  LI  SAMO  RADOSTI  U  TOME!


Prvi put da sam e-mail dobio od jedne potpuno nepoznate osobe koja je čitala moje članke i u njima našla nešto za sebe. I u svojim kušnjama na putu rasta u vjeri i duhovnosti, zatražila od mene pomoć.  Osjetila je da bih joj možda ja mogao u tome pomoći.


O,  KAKVE  LI  RADOSTI!  POMOĆI  NEKOME  DA  RASTE  U  GOSPODINU!


A nekako sam se potajice nadao da će možda netko u jednom mojem članku pronaći moj e-mail, kojeg sam tamo stavio. Nisam ga htio stavljati na neko vidljivo mjesto. Jer onaj kojeg će Duh Sveti nadahnuti da sa mnom proslavi Gospodina, pronaći će načina da mi se javi.


I tako je jučer jedna draga sestra u vjeri bila prva koja je sa mnom podijelila svoje dvojbe i nemire. I zamolila me da joj nekako pomognem.


DRAGA  SESTRO  U  VJERI,  ZAHVALJUJ  GOSPODINU!  NE  MENI,  GOSPODINU!  NEMAŠ  POJMA  KOLIKO  JE  MENE  ''NAPUNIO''  TEKST  TVOGA  E-MAILA!  GOSPODIN  SE  PROSLAVLJA  I  U  TEBI  I  U  MENI!  JEDNOG  KORISTI  DA  POMOGNE  ONOME  DRUGOME!


JEDNOM  SAM  UPITAO  DRAGOG  fra  LINIĆA  DA  KAKO  SE  ON  ''PUNI''.  A  ON  MI  JE  REKAO  DA  PREKO  SVIH  NAS  KOJI  SE  ZA  NJEGA  MOLIMO.


TAKO  SE  I  SVI  MI  ''PUNIMO''  U  GOSPODINU  SVJEDOČEĆI  ZA  NJEGA,  JEDAN  DRUGOME.  SVI  PREMA  SVOJIM  DAROVIMA  I  SPOZNAJAMA.  VIŠE  DAROVA  I  SPOZNAJA,  VEĆA  ODGOVORNOST  I  VEĆE  KUŠNJE.


I  TKO  OD  NAS  MOŽE  REĆI  DA  JE  BOLJI  OD  ONOGA  DRUGOGA!?  DOBAR,  BOLJI,  JE  SAMO  ONAJ  KOJI  VRŠI  GOSPODINOVU  VOLJU  ZA  NJEGA,  KOJI  IDE  PO  PUTU  KOJI  JE  GOSPODIN  ZA  NJEGA  PRIPREMIO.


A TKO  OD  NAS  MOŽE  REĆI  DA  JE  SIGURAN  DA  VRŠI  GOSPODINOVU  VOLJU  NAMIJENJENU  ZA  NJEGA!?  NITKO,  BAŠ  NITKO!


I  otpisao sam ja toj sestri u vjeri.  U suzama sam zahvaljivao Gospodinu za taj e-mail  i za tu sestru u potrebi. I istovremeno molio Duha Svetoga da me nadahne i prosvijetli kako bi joj uputio prave riječi.


A prvo sam joj ispričao jednu priču o jednoj drugoj sestri u vjeri, koja je sada na velikim kušnjama.


I danas cijelo popodne, i na večernjoj misi, razmišljao sam o jednoj rečenici koju mi je neki dan rekla ta draga sestra u vjeri. Jedna tako mala rečenica, jedna tako obična misao,  A  ZAPRAVO  JE  U  NJOJ  BILO  TOLIKO  VJERE,  TOLIKO  DUHOVNOSTI,  TOLIKO  PONIZNOSTI,  DA  SU  MI  TEK  DANAS  IŠLE  SUZE  KADA  SAM  O  TOME  RAZMIŠLJAO.


A ta sestra u vjeri tek je u zadnjih nekoliko mjeseci uspjela dobiti borbu sa zlim i njegovim duhovima koji su ju odvraćali od odlaska na misu svake nedjelje. I nedavno je dobila i borbu s tim istim silama zla koje su je odvraćale od ispovijedi. I raste i bori se, i ponekad padne pa se opet digne.


I onda je neki dan saznala da mora hitno na operaciju jer joj se zdravstveno stanje pogoršalo. Rekli su joj to još prije tri godine, no sada je postalo ozbiljno. Kada su joj javili da su joj nalazi loši, morala je u bolnicu na pregled i na dogovor oko operacije.


I tu sada dolazimo  DO  PREKRASNOG  SVJEDOČENJA  ZA

GOSPODINA,  BAŠ  PREKRASNOG.


Rekla mi je da je tako sjedila u hodniku i čekala da ju primi doktor u ordinaciju. A kraj nje su prošla kolica s nekim bolesnikom.  A ona je onda zamislila tako sebe kada je budu operirali. I uplašila se.

 


I  REKLA  MI  JE  ONDA,  TA  DRAGA  SESTRA  U  VJERI,

DA  JU  JE  NAKON  TOGA  POČELO  BITI  SRAM  PRED

SAMOM  SOBOM  ZAŠTO  SE  ONA,  KOJA  VJERUJE  U

GOSPODINA,  UPLAŠILA!  SRAM  RADI  TOGA  JER  JOJ  JE

SLABA  VJERA.

 


A  KOLIKA  JE  U  NJOJ  VJERA  A  DA  NIJE  NI  SAMA

TOGA  SVJESNA!

 


ISKRENO  I  OD  SRCA  ONA  VJERUJE,  DA  SVATKO

ONAJ  KOJI  VJERUJE  U  GOSPODINA  SE  NE  TREBA

BOJATI  NIČEGA!  NIKAKVE  OPERACIJE,  NIKAKVIH

POSLJEDICA  PA  NA  KRAJU  NI  SMRTI!

 


NIJE  ONA  NI  BILA  SVJESNA  OVOGA  SLIJEDA  RIJEČI!

NISAM  NI  JA,  KADA  MI  JE  TO  PRIČALA.  NO,  U

MENI  JE  DUH  SVETI  PROSVIJETLIO  TE  RIJEČI,

NJIHOVO  ZNAČENJE.

 


SVAKI  PRAVI  VJERNIK,  SA  ČISTIM  I  ISKRENIM

SRCEM,  NE  BOJI  SE  NIČEGA.  NI  BOLESTI,  NI  MUKE,

NI  TRPLJENJA,  PA  NI  SMRTI.  NIČEGA.

 


TO  JE  SNAGA  I  PUNINA  VJERE.  NE  BOJATI  SE

NIČEGA  JER  SMO  GOSPODINOVI  I  GOSPODIN  JE  NAŠ.

 


Sada se smijem u sebi. Radostan sam kada razmišljam o tome

kako Gospodin upravlja sa životom te drage sestre u vjeri.

 


O, čekaju ju velike kušnje. I mnoge od nas. A kušnje su dokaz da nas Gospodin voli, da želi da rastemo u Njemu.


A ta draga sestra u vjeri draga je Gospodinu. Jer još nikoga nisam čuo da ga je bilo sram što se bojao kušnji a vjeruje u Gospodina.

 


OJAČAJ  GOSPODINE  TU  MOJU

 

SESTRU  U  VJERI!  I  ONU

 

DRUGU  U  NJEZINIM

 

KUŠNJAMA.

 

 


I  SVE  NAS  GOSPODINE,  KAKO

 

BI  VRŠILI  TVOJU  VOLJU ZA

 

NAŠE  ŽIVOTE,  ISKRENA  SRCA!

 


BLAGOSLOVLJEN  TI  GOSPODINE  U  VIJEKE.