
Vaša svjedočanstva i duhovni poticaji - u audio obradi
Svjedočanstvo o obraćenju
Hudoletnjak Ivana
Svjedočanstvo o obraćenju kćeri i oca,
Petre i Ivana
Svjedočanstvo o otvorenosti životu obitelji Adanić
| BORBA PROTIV SOTONE - MISA, ISPOVIJED, PRIČEST, MOLITVA. |
|
|
|
Nedjelja, 10.06.2012.g.
Koliko često imam razne ''napade'' zloga i njegovih duhova koji želi da me spriječi da vršim Božju volju za moj život koji mi je Gospodin namijenio… Pogotovo kada bi trebao moliti, ići na misu, koncentrirano i iskreno, od srca, se moliti, za sebe i druge. A to su mi posvjedočili i neke druge sestre i braća u vjeri. Zli i njegovi duhovi, na čiji spomen, pa čak i na samu pomisao o njemu i njegovom postojanju, zatrepere naša srca strahom, stalno i stalno nastoji napraviti štetu u našem duhovnom i materijalnom životu. I pisala mi jedna sestra u vjeri da uvijek, kada moli krunicu za duše u čistilištu, a pogotovo razmišljajući o svom pokojnom ocu, uhvati ju neki pritisak u grudima, neka malaksalost da jedva završi moljenje. I to samo kod te molitve dok kod drugih nakana nema nikakvih problema. Jedna druga sestra više puta mi je pričala kako je teško uspjela doći do toga da ide redovno na nedjeljne mise. U druge dane joj nije problem. Ali u nedjelju, kada bi došla pred crkvu i trebala ući u crkvu na misu, uhvati ju neka mučnina, krene joj na povraćanje, počne ju stezati u prsima da ima osjećaj da će ostati bez zraka. Nekad joj se znalo dogoditi da jednostavno nije ušla u crkvu nego je otišla doma. Ili joj se znalo dogoditi da je ušla u crkvu i nakon nekog vremena je morala izaći. A kada sam joj rekao da ide na ispovijed, ispovijedi se, pokaje se za grijehe, a poslije i pričesti, i kada je to učinila, te tegobe su malo po malo nestale te mi je neki dan rekla da je s toliko radosti prisustvovala misi da, kada je izašla van iz crkve, da je mislila da će poletjeti. A i do same ispovijedi je teško došla jer mi je jednostavno priznala, kada smo pričali o ispovijedi, da ona uopće nema nikakvu potrebu se ispovjediti. Ne vidi što je posebno sagriješila i da ju ne muče nikakvi grijesi. A nije se pošteno ispovjedila već dugi niz godina. Ja sam joj samo rekao da je to još jedno jednostavno djelovanje zloga koji ju uvjerava da se nema radi čega ispovjediti jer se on ispovijedi, i POSEBNO POKAJANJA I OPROŠTENJA GRIJEHA PO KRVI ISUSOVOJ, SMRTI I USKRSNUĆU, I ONDA PRIMANJA ŽIVOG ISUSA U HOSTIJI, i najviše boji i bježi od toga. Ili jedna isto tako draga sestra u vjeri koja mi je priznala da ide svaki dan u tjednu na misu ali da u nedjelju jednostavno ne može. Jer joj se uvijek događaju i događaju razne situacije koje ju spriječe da ode na misu. Ja sam joj rekao da ću ja svaki put kada me dozove doći po nju da idemo zajedno na nedjeljnu misu. Samo neka nazove. I prije neki tjedan mi je priznala da sada ide na misu svaku nedjelju. I nju je zli pokušao spriječiti u odlasku na nedjeljnu misu. Ali je kroz svoje molitve, i vjerovatno drugih ljudi oko sebe, uspjela ga pobijediti. A da ne pričam o drugim ljudima koje poznajem i u čijim životima prepoznajem djelovanje zloga koji hoće da im napakosti kako u svakidašnjem životu tako i u nastojanju da zasluže život vječni u BOŽJEM KRALJEVSTVU. NA KOLIKIM SAMO LJUDIMA, POGOTOVO ONIMA KOJI ŽIVE U GRIJEHU I DALEKO SU OD GOSPODINA, VIDIM DJELOVANJE ZLOGA KOJI IH POLAKO ALI SIGURNO VUČE U VJEČNU PROPAST! KOD KOLIKO DRAGIH LJUDI VIDIM DA BI RIJEŠILI PUNO SVOJIH PROBLEMA U ŽIVOTU SAMO DA SE OKRENU GOSPODINU! MISA, ISPOVIJED, PRIČEST, MOLITVA. I baš sam završio s čitanjem prekrasne knjige o tome kako zli, koji ima razne nazive, i njegovi zli duhovi djeluju u našim životima. KATEHEZA SOTONE se zove knjiga i u njoj je jedan od najpoznatijih rimskih egzorcista, p. PELLEGRINO ERNETTI, opisao i biblijski i teološki i iskustveno, jer je primao i po 500 ljudi tjedno na molitve egzorcizma, ŠTO JE I TKO JE SOTONA, KAKO JE TAJ ANĐEO I NJEGOVI SLJEDBENICI, STVOREN OD BOGA KAO DOBAR, POSTAO ZAO, KAKO I GDJE DJELUJE, KOJI MU JE CILJ, itd.
Sotona je, jednostavno govoreći, anđeo koji, slobodnom voljom koju je BOG STVORITELJ dao svim stvorenim anđelima i ljudima, ne želi priznati BOGA, SVOJEG STVORITELJA, ne želi Ga slaviti i klanjati mu se NEGO ŽELI BITI IZNAD NJEGA. NE ŽELI BITI PONIZAN NEGO OHOLO ŽELI DA SE DRUGI NJEMU KLANJAJU, PA I SAM BOG STVORITELJ, KOJI GA JE STVORIO. ZBOG TOGA GA JE BOG STVORITELJ ZBACIO S NEBA, NJEGA I ONE KOJI SU SE NJEMU KLANJALI I UZ NJEGA PRIANJALI. ZBOG TOGA JE SOTONA ZAMRZIO I LJUDE I SVE ČINI, POČEV OD ADAMA I EVE, NAŠIH PRARODITELJA, SVE DO DANAS, DA NAS UNIŠTI. I DUHOVNO I MATERIJALNO. ZNAČI, I DA NAM BUDE TEŠKO U OVOM ZEMALJSKOM ŽIVOTU. I, TO POGOTOVO, DA PROPADNEMO U DUHOVNOM ŽIVOTU, POSLIJE NAŠE SMRTI, I ZAVRŠIMO, ZAJEDNO S NJIM U VJEČNIM MUKAMA PAKLA. I sotona i njegovi duhovi to uspješno rade od kada je ljudi sve do danas. Evo što je pobrojao dragi p. ERNETTI, DOZNAJUĆI OD LUCIFERA PO NJEGOVIM IZJAVAMA, PRILIKOM VRŠENJA EGZORCIZAMA, ŠTO MU SE SVIĐA A ŠTO MU SE NE SVIĐA.
ŠTO SE SVIĐA LUCIFERU, prema nekim
egzorcizmima (uz kratke Luciferove
izjave):
1. PRIČEST NA RUKU - tako mogu gaziti vašeg Boga… i slaviti svoje mise 2. SVEĆENICI OBUČENI KAO GRADSKI POMETAČI, PRERUŠENI (bez svećeničkih oznaka) - tako ih mogu odvesti kamo hoću, u gostionice i u privatne kuće, u potrazi za ženama i homoseksualcima, i činim da počinjaju tolika svetogrđa
3. SVEĆENICI I BISKUPI UPISANI U MASONERIJU I U MOJE SEKTE(SLJEDBE) - kolike sam njih doveo k sebi pomoću novca i žena, uzimam ih koliko hoću i vodim ih u svoje kraljevstvo
4. KRATKE, MINI-SUKNJE - s kojima hvatam muškarce i žene i ispunjam svoje kraljevstvo
5. TELEVIZIJA - to je moj aparat, ja sam ga izumio, da razorim pojedine duše i obitelji, rastačem ih svojim programom, u jedan čas ja se predstavljam u čitavom svijetu, televizija je središte privlačenja kojim privlačim i predobivam tolike svećenike, redovnike i redovnice, naročito u sitnim satima, i time ujedno postižem da se više ne mole
6. DISKOTEKE - …kamo privlačim najbolje nade društva i činim ih svojima, uništavajući njihove duše i tijela, kolike tisuće i tisuće odvodim za sobom pomoću alkohola, droge, seksa
7. RAZVOD BRAKA…ODVAJANJE SUPRUŽNIKA - tako uništavam obitelj i društvo, seks, seks, pravo uživanja dajem vam jedino ja po slobodnom seksu, moje je kraljevstvo je nadasve sloboda u seksualnom uživanju, s čime vladam na zemlji
8. POBAČAJ - ABORTUS…UBOJSTVO NEVINIH - to je bilo moje najljepše i najukusnije iznašašće, uništavam čovječanstvo i tako završavaju, još prije rođenje, klanjatelji vašeg krivog Boga…
9. DROGA - to je najslađa hrana koju pružam na blagovanje mladima da ih učinim ludima i tako od njih činim što hoću…lopove…ubojice…bludnike…okrutne kao što sam ja
10. ALI NADASVE MI SE SVIĐAJU I RAZVESELJAVAJU ME ONI BISKUPI I ONI SVEĆENICI KOJI NIJEČU MOJE POSTOJANJE I DJELOVANJE U SVIJETU - a ima ih mnogo, tako radim mirno i sigurno, čak i teolozi danas ne vjeruju u moje postojanje, i tako ujedno niječu onoga Boga koji je došao da me uništi
ONO ŠTO SE NE SVIĐA LUCIFERU,
prema nekim egzorcizmima:
1. ISPOVIJED, KOJEG LI GLUPOG IZNAŠAŠĆA - koliko mi zla zadaje… čini da trpim… krv onog vašeg lažnog Boga pere vaše duše i čini da bježim…to je moja najstrašnija muka... ali sam ipak našao svećenike koji više ne vjeruju u ispovijed i šalju kršćane da u grijehu prime onog krivog Boga…
2. GOZBA NA KOJOJ BLAGUJETE TIJELO I KRV ONOG RASPETOG - …tu se nalazim razoružan…nema više snage za borbu… ONI KOJI SE HRANE TIM TIJELOM I KOJI PIJU TU KRV POSTAJU VEOMA SNAŽNI PROTIV MENE, POSTAJU NEPOBJEDIVI PRED MOJIM LUKAVIM ZAVOĐENJEM I NAPASTOVANJIMA…ODMAH ME PREPOZNAJU I UDALJUJU SE OD MENE I TJERAJU ME KAO DA SAM PAS… ali ja ih divlje progonim… I TOLIKI IDU BLAGOVATI TU HOSTIJU U GRIJEHU… kojeg li zadovoljstva… kojeg li veselja…
3. KLANJANJE KOMADU KRUHA = EUHARISTIJI - kako su bezumni oni koji gube sate i sate, danju i noću, na koljenima, KLANJAJUĆI SE KOMADIĆU KRUHA SKRIVENOM U KUTIJICI NA OLTARU… KOLIKO ME RAZBJEŠNJUJU TE OSOBE…UNIŠTAVAJU MI SVA DJELA KOJA POSTIŽEM PO TOLIKIM SVETOGRĐIMA KRŠĆANA, SVEĆENIKA, REDOVNICA I BISKUPA… kolike boli…
4. MRZIM RUŽARIJ - to je pokvareno i trulo oruđe one Žene tamo… to je za mene kao čekić koji mi cijepa glavu…
5. MARIJINA UKAZANJA - NAJVEĆE ZLO OVOG VREMENA ZA MENE SU NEPRESTANE PRISUTNOSTI (UKAZANJA) OVE ŽENETINE…PO ČITAVOM SVIJETU…U SVIM SE NARODIMA UKAZUJE I PROGONI OTIMLJUJUĆI IZ MOJIH RUKU TOLIKE DUŠE… na sreću me brane biskupi i moji svećenici koji ne vjeruju toj prezrivoj ženi…ne vjeruju i tako unose pomutnju…
6. MAGAREĆA POSLUŠNOST ONOM ČOVJEKU OBUČENOM U BIJELO = PAPA - ali ono što me najviše uništava je magareća poslušnost onom čovjeku, obučenom u bijelo, koji zapovijeda u ime lažnog otkupitelja i vašeg lažnog spasitelja…kojih li magaraca…ovaca…kunića…slušati jednog čovjeka koji ljubi onu ženetinu tamo…koja me oduvijek progoni…TO UNIŠTAVA MOJE KRALJEVSTVO..
DRAGI p. ERNETTI POSLIJE OVIH
NABRAJANJA NAVODI: ''POPIS JE
STRAŠAN. ZASLUŽUJE DA SE
ZAMISLIMO. ZASLUŽUJE ISPIT SAVJESTI
ZA SVE. ALI NADASVE ZASLUŽUJE
TRAJNU MOLITVU I POKORU.
ZASLUŽUJE ČVRSTO PRAKTICIRANJE
SAKRAMENTALNE ISPOVIJEDI, GDJE
NAS ISUSOVA KRV ČISTI I DAJE NAM
VEOMA SNAŽAN ŠTIT KOJIM
POBJEĐUJEMO NAŠEG NEPRIJATELJA.
OTKRIVENJE NAM KAŽE DA SU
POBJEDNICI ONI ''KOJI SU OPRALI
SVOJE DUŠE U KRVI JANJETOVOJ…ONI
SU POBIJEDILI ZMAJA U KRVI
JANJETOVOJ.''
PA NASTAVLJA SA NABRAJANJEM ONOGA ŠTO JE SNIMIO NA KAZETOFON PRILIKOM EGZORCIRANJA, ONOGA ŠTO SE ĐAVLU SVIĐA I ONOGA ŠTO MU SE NE SVIĐA.
ŠTO SE ĐAVLU SVIĐA, iz
nekih egzorcizama:
1. POLITIČARI KOJI SE NAZIVAJU KRŠĆANI - ali koji to nisu jer su moji i u mojoj službi…predstavljaju se kao kršćani pa zavaravaju mnoge osobe koje ih slijede… radosno kradu novac naroda… a ipak činim da oni daju (divne) izjave o kršćanskoj pravednosti, dobroti, poštovanju, ispravnosti i iskrenosti… novac je moje najjače oružje… laži, prijevare, lopovštine ostvarene diplomatski, zakoni o preljubu, rastavi, abortusu, nemoral kapilarno širen sasvim sredstvima tiska i sredstvima društvenog priopćavanja… organiziraju mi u svim gradovima i mjestima masonske lože… s tim svojim političarima već sam počeo uništavati društvo na svim područjima i svim razinama i u svim elementima destabilizirajući poredak javne sigurnosti, ekonomije, diplomacije, socijalnih odnosa…naravno, uvijek s mojim oružjima ambicije, karijere, novca, sa ženama i užicima…
2. SUCI I SUDSKI ČINOVNICI - konačno sam uspio ispolitizirati i suce… konačno sam uspio da se prodaju za novac i plave koverte… koliko li nevinih uspijevam osuditi na zatvor kroz godine i godine, a činim da budu oslobođeni moji sljedbenici koje narod smatra ubojicama i zločincima… činim da takvi izađu iz zatvora jer trebaju nastaviti širiti moje kraljevstvo nereda, ubojstva ljudi, krađi, raspačavanja droge, otmica osoba… kako je lijepo osloboditi lažne pokajnike… a suce koji neće da se usklade sa mnom, činim da nestanu…
3. SEKTE, SLJEDBE - moja posebna ljubav su veoma brojne sekte koje trajno i kapilarno širim po čitavom svijetu… to su najneposrednija sredstva po kojima rastačem vjeru u onog vašeg krivog Boga kojeg sam razapeo… tako stvaram Babilon u vjeri… moja masonerija plaća vrlo dobro svakog mojeg sljedbenika… ima ih na stotine i stotine koji se svakog časa odriču vaše vjere da prionu uz moje sekte gdje im ja darivam užitke i sloboštine da žive što je moguće dalje od vaše Crkve… s druge strane, već su mnoge crkve i župe bez svećenika… i moje sekte nadomještaju svećenika… od Jehovinih svjedoka do Scijentologa i svih drugih mojih sekta i religija koje svaki dan izmišljam i stvaram… to je prava vojska koja se bori protiv vaše Crkve
4. MOJI TEOLOZI - s naukama koje im ja nadahnjujem…kako su inteligentni…oni su shvatili da su one krute dogme, diktirane od nekih budalastih crkvenih poglavara, da su u stvari samo dječje izmišljotine koje padaju pri jednostavnom suočavanju sa svagdašnjom stvarnošću… uostalom, namjestio sam ih da poučavaju moje nauke ne samo u običnim sjemeništima, nego čak i na najvišim i najistaknutijim Papinskim sveučilištima, čak i u onom rimskom od vašeg BIJELOG PAPE… naučavanje o ''SMRTI BOGA'' ja sam nadahnuo i po njemu sam zadobio milijune znanstvenika… otkad ja vladam vaš Bog je mrtav, više ne postoji… svršilo je tako sa svakim obvezujućim zakonom, svi mogu i moraju živjeti slobodno, kako ja naučavam: sloboda ideja, sloboda misli, sloboda djelovanja… svatko je konačno posve slobodan da djeluje i čini ono što vjeruje i hoće, svugdje i uvijek, i bilo s kim… više ne postoji nikakvi zakon ni pravilo… vaš Bog je mrtav… ali, ako je Bog mrtav, onda je jasno da su oborene sve ostale dogme: stvaranje, utjelovljenje, uskrsnuće, Bezgrješno začeće, Uznesenje Marijino, Euharistija i svi sakramenti… sve su to pričice izmišljene da se drži u zaptu budalaste kršćane… a ima i mnogo drugih malih teologa širitelja zaraza koji, u naknadu, NIJEČU MOJE POSTOJANJE, kao priču iz srednjeg vijeka, TUMAČEĆI I SVODEĆI SVE MOJE PRISUTNOSTI I OČITOVANJA NA ČISTO PSIHIJATRIJSKE I PSIHIČKE ČINJENICE… IZVRSNI SU TI MOJI TEOLOZI, TI SVEĆENICI I … TOLIKI BISKUPI… DOISTA IZVRSNI… MOJI INTELIGENTNI TEOLOZI NIJEČU DOGME VAŠE CRKVE, A BUDALASTI TEOLOZI NIJEČU MOJE POSTOJANJE… KAKVOG LI USPJEHA
ŠTO SE NE SVIĐA ĐAVLU (iz nekih
egzorcizama)
1. STROGI KONTEMPLATIVNI REDOVI: REDOVNICE U KLAUZURI - mnogo mi brige zadaju sluškinjice s ovijenom glavom koje napuštaju sve i sva da se zatvore u četiri zida, žrtvujući sve što je lijepo i dobro radi onog Boga kojega sam samo ja uspio pobijediti… danju i noću mrtve se bdijenjima i postovima… ne spavaju dovoljno… ne jedu prema potrebama apetita i tijela… ne govore slobodno bilo gdje i bilo kada… šutljive su… mole… pjevaju… one su moji najstrašniji i najopremljeniji neprijatelji… grabe mi iz ruku mnogo duša obaju spolova, svake klase i položaja… pokušao sam toliko puta da smanjim zvanja za taj glupi život… ali na žalost do sada nisam uspio
2. EGZORCISTI, ISTJERIVAČI DUHOVA - Koji su moji pravi i najžešći, najuporniji progonitelji? To su oni koje nazivaju ''egzorcisti''… koja ružna čeljad… kave li su oni nesreće u svijetu… na sreću ih još ima malo, veoma malo, jer ja odvraćam biskupe da ih imenuju… mnogo sam ih puta uspio osvetiti im se … kazniti ih… ispljuskati ih… izudarati ih… ali, na žalost, ne popuštaju… ne uzmiču… i kada se oni približe žrtvama, moram bježati… prije ili kasnije… kakve li molitve mole… i to uvijek u ime onog njihovog Boga… i u ime one njihove Žene, majke Raspetoga… ah, kakvih li bolova, kakvog li razdiranja za mene…
PREMA SVJEDOČENJU DRAGOG p. ERNETTIJA ZLI MU JE NA RAZNE NAČINE NAVEO KAKO JE DOVEO, U DANAŠNJEM SVIJETU, DO KRIZE VJERE, KRIZE MORALA, KRIZE OBITELJI I KRIZE RELIGIJE.
ĐAVAO REDOVITO DJELUJE NA ČOVJEKA POBUĐUJUĆI U NJEMU TRI POŽUDE KOJE ČOVJEK U SEBI NOSI DA BI NAS NAPASTOVAO NA GRIJEH. OPĆENITO JE KATEHETSKO UČENJE DA POTICAJ NA ZLO DOLAZI OD TRI UZROKA:
- OD NAŠE NARAVI RANJENE ISTOČNIM GRIJEHOM - OD SVIJETA - OD ĐAVLA.
VIŠE ILI MANJE, DAKLE, NA NAČIN VIŠE ILI MANJE TEŽAK, MOŽEMO REĆI DA SMO SVI MI IZLOŽENI NAPADAJIMA ĐAVLA. I SVAKI GRIJEH KOJI POČINIMO NAM POKAZUJE DA, UVIJEK, VIŠE ILI MANJE, DA SMO IZLOŽENI NA MILOST I NEMILOST ĐAVLA, DAKLE OBUZETI ĐAVLOM U RAZLIČITOM STUPNJU I ZNAČENJU.
SIGURNO JE DA ĐAVAO, KAKO JE REČENO, ''RAZBUĐUJE'' TRAJNO U NAMA TRI POŽUDE S NEPRESTANIM NAPASTOVANJIMA OHOLOSTI-PONOSITOSTI, BLUDA, ZAVISTI NA SVIM RAZINAMA I U SVIM KATEGORIJAMA OD POJEDINOG SAMCA DO OBITELJI, DO DRUŠTVA, NA PODRUČJU POLITIČKOM, EKONOMSKOM, DIPLOMATSKOM.
NO, ZA SVE TO ĐAVAO MORA IMATI
NAŠ PRISTANAK I PRISTANAK OD
BOGA.
I SVI SE MI PITAMO ZAŠTO BOG DOPUŠTA DJELOVANJE ZLOGA? ZAŠTO KUŠNJA? ZAŠTO BOL?
DRAGI p. ERNETTI NAVODI DA NAS DUGO ISKUSTVO UČI DA, OPĆENITO, RAZLOGE TOG BOŽJEG DOPUŠTENJA MOŽEMO SVESTI NA ČETIRI GLAVNA:
1. KAO KAZNU ZA GRIJEHE, 2. DA BOLJE OČISTI NAŠE DUŠE, 3. DA NAS POUČI BRATSKOJ LJUBAVI, 4. DA NAS UVIJEK DRŽI BUDNIMA I JAKIMA U VJERI.
I ZATO SE NE TREBA NI U KOJEM SLUČAJU BOJATI I RAZMIŠLJATI O TOME DA BI NAM ZLI MOGAO, BEZ BOŽJE SUGLASNOSTI, BILO KAKO NAPAKOSTITI.
NO, MI MORAMO UČINITI SVOJE. ZATO NAM JE GOSPODIN DAO ORUĐA. ŽIVOT PUN SAKRAMENTALNE PRISUTNOSTI, PO KOJOJ SE ŽIVI BOŽJA PRISUTNOST U NAMA: ĐAVAO STOJI DALEKO OD TIH DUŠA, KAKO KAŽE APOSTOL LJUBAVI, SVETI IVAN: ''TKO JE ROĐEN OD BOGA ČUVA SAM SEBE I ZLI GA NE DIRA.'' (1 Iv 5,18)
PRIJE SVEGA, ŽIVJETI ČVRSTO
KRŠTENJE: to je temeljno i bitno u borbi protiv Sotone. Često obnavljanje krsnih obećanja s odgovarajućim odricanjima od Sotone, često recitiranje Vjerovanja s odgovarajućom ponovnom potvrdom naše vjere u sveta otajstva naše vjere, naša su svakidašnja snaga, štit i utvrda protiv Sotone.
NAUČITI ŽIVJETI SAKRAMENT
POTVRDE/KRIZME kada, doista, postajemo pravi borci, zajedno s Isusom, protiv Sotone po posebnom izljevu DUHA SVETOGA. POBOŽNOST DUHU SVETOMU TREBALA BI BITI PRVA, IZNAD SVAKE DRUGE.
SAKRAMENT ISPOVIJEDI, ZNAMO, DRUGA JE
DASKA SPASENJA, POSLIJE KRŠTENJA. Iskustvo nas uči da Sotona teško uspijeva ući u dušu koja se često pere PREDRAGOCJENOM KRVLJU ISUSOVOM. UPRAVO I POGLAVITO OVOGA SAKRAMENTA SOTONA SE BOJI! REKAO JE TO MNOGO PUTA NA USTA SVOJIH ŽRTAVA!
PRESVETA EUHARISTIJA JE ZATIM
NAJJAČI ELEMENT ZA SIGURNU
POBJEDU PROTIV SOTONE. Naime, dok nam drugi
sakramenti daju Božju milost, svaki prema svojoj svrhovitosti kako ju je Gospodin htio, EUHARISTIJA NAM DARIVA AUTORA SVAKE MILOSTI, S NJEGOVOM PRISUTNOŠĆU VJEČNE ŽRTVE I PRINOSA OCU UPRAVO ''DA UNIŠTI DJELA ĐAVLA''.
NEMA DRUGIH PRAZNIH PROSTORA ZA
SOTONU, GDJE U PUNINI ŽIVI ISUS!
OČITO, TREBA ZATIM ŽIVJETI JEDAN
AUTENTIČNI KRŠĆANSKI ŽIVOT, A DA
NE ZABORAVIMO POBOŽNOST PREMA
GOSPI, ANĐELU ČUVARU I DUŠAMA U
ČISTILIŠTU.
IZ SVEGA PROČITANOG I IZNESENOG
JA SAM SI PONOVNO POTVRDIO SVE
ONO ŠTO SAM ZNAO.
MISA, ISPOVIJED, PRIČEST, MOLITVA.
A POSEBNO SAM NAUČIO KOLIKO SU
VAŽNA ODRICANJA OD SOTONE U
NAŠIM KRSNIM OBEĆENJIMA.
ZATO ĆU NASTOJATI IĆI SVAKU
SUBOTU NA VEČERNJU MISU JER SU
SKORO UVIJEK, OSIM U KORIZMI, POD
TOM MISOM ODRŽAVAJU I NEKA
KRŠTENJA I VJENČANJA NA KOJIMA
SVI MI NA MISI MOLIMO ODRICANJA
OD SOTONE, SVIH DJELA NJEGOVIH I
SVEGA SJAJA NJEGOVA. Tako je i bilo
jučer navečer na misi. Vjenčanje i tri
krštenja, i obnovio sam svoja krsna
obećanja. I toliko radosti. I po koja suza.
I POSEBNO ĆU SE POTRUDITI DA
DOĐEM NA VEČERNJU MISU SVAKI
ČETVRTAK JER SE TADA, POSLIJE MISE,
ODRŽAVA U NAŠOJ ŽUPNOJ CRKVI I
KLANJANJE PRESVETOM OLTARSKOM
SAKRAMENTU, IZLOŽENOM NA OLTARU.
A PONEKAD GA SVEĆENIK PRONESE I
KROZ CRKVU.
SHVATIO SAM I ZAŠTO GA SOTONA
MRZI. JER SOTONA SE I ODMETNUO
OD BOGA RADI TOGA JER NE MU SE
NE ŽELI KLANJATI, NE ŽELI MU BITI
PONIZAN. ZATO JE TOLIKO JAKA
MOLITVA PRED PRESVETIM OLTARSKIM
SAKRAMENTOM, U KOJEM JE ŽIVI
ISUS, I SOTONA BJEŽI GLAVOM BEZ
OBZIRA.
I DA, MOLITVA KRUNICE, RUŽARIJA.
TO PRAKTICIRAM VEĆ TREĆU GODINU,
DA SVAKI DAN IZMOLIM PRIPADAJUĆA
OTAJSTVA ZA TAJ DAN. TO ĆU SAMO
NASTAVITI I SVAKO PROBATI JU SVAKI
DAN IZMOLITI. ZATO I IDEM NA
SVAKU MISU 40 MINUTA PRIJE.
A da je stalno tu prisutan taj otpali anđeo i njegovi zli duhovi, vidio sam i kod pisanja ovog teksta. Toliko sam puta pogriješio u pisanju! Kao u zadnjih 20 tekstova. Stalno mi se ''motao'' oko prstiju! Nije mu se svidjelo što pišem. No, on je činio svoje a ja sam strpljivo ispravljao i pisao ono što sam naumio.
HVALA TI PREDRAGI GOSPODINE NA
SVIM TIM ORUĐIMA PROTIV ZLOGA!
BLAGOSLOVLJEN TI GOSPODINE, POBJEDNIČE NAD SOTONOM, U VIJEKE.
|


