Početna Sadržaj Moj dnevnik BORBA PROTIV SOTONE - MISA, ISPOVIJED, PRIČEST, MOLITVA.
BORBA PROTIV SOTONE - MISA, ISPOVIJED, PRIČEST, MOLITVA. PDF Ispis

 

 

 

Nedjelja, 10.06.2012.g.



Koliko  često  imam  razne  ''napade''  zloga  i  njegovih  duhova koji želi da me spriječi da vršim Božju volju za moj život koji mi je Gospodin  namijenio…  Pogotovo kada bi trebao moliti, ići na misu, koncentrirano i iskreno, od srca, se moliti, za sebe i druge.


A to su mi posvjedočili i neke druge sestre i braća u vjeri.


Zli  i  njegovi  duhovi,  na čiji spomen, pa čak i na samu pomisao o njemu i njegovom postojanju, zatrepere naša srca strahom, stalno i stalno nastoji napraviti štetu u našem duhovnom i materijalnom životu.


I pisala mi jedna sestra u vjeri da uvijek, kada moli krunicu za duše u čistilištu, a pogotovo razmišljajući o svom pokojnom ocu, uhvati ju neki pritisak u grudima, neka malaksalost da jedva završi moljenje. I to samo kod te molitve dok kod drugih nakana nema nikakvih problema.


Jedna druga sestra više puta mi je pričala kako je teško uspjela doći do toga da ide redovno na nedjeljne mise. U druge dane joj nije problem. Ali u nedjelju, kada bi došla pred crkvu i trebala ući u crkvu na misu, uhvati ju neka mučnina, krene joj na povraćanje, počne ju stezati u prsima da ima osjećaj da će ostati bez zraka.  Nekad joj se znalo dogoditi da jednostavno nije ušla u crkvu nego je otišla doma.  Ili  joj  se znalo dogoditi da je ušla u crkvu i nakon nekog vremena je morala izaći.


A kada sam joj rekao da ide na ispovijed,  ispovijedi se, pokaje se za grijehe, a poslije i pričesti, i kada je to učinila, te tegobe su malo po malo nestale te mi je neki dan rekla da je s toliko radosti prisustvovala misi da, kada je izašla van iz crkve, da je mislila da će poletjeti.


A i do same ispovijedi je teško došla jer mi je jednostavno priznala, kada smo pričali o ispovijedi, da ona uopće nema nikakvu potrebu se ispovjediti. Ne vidi što je posebno sagriješila i da ju ne muče nikakvi grijesi. A nije se pošteno ispovjedila već dugi niz godina.


Ja sam joj samo rekao da je to još jedno jednostavno djelovanje zloga

koji ju uvjerava da se nema radi čega ispovjediti jer se on ispovijedi,  i

POSEBNO  POKAJANJA  I  OPROŠTENJA  GRIJEHA  PO  KRVI

ISUSOVOJ,  SMRTI  I  USKRSNUĆU,  I  ONDA  PRIMANJA  ŽIVOG

ISUSA  U  HOSTIJI,  i najviše boji i bježi od toga.


Ili jedna isto tako draga sestra u vjeri koja mi je priznala da ide svaki dan u tjednu na misu ali da u nedjelju jednostavno ne može. Jer joj se uvijek događaju i događaju razne situacije koje ju spriječe da ode na misu. Ja sam joj rekao da ću ja svaki put kada me dozove doći po nju da idemo zajedno na nedjeljnu misu. Samo neka nazove.  I prije neki tjedan mi je priznala da sada ide na misu svaku nedjelju.  I  nju  je  zli  pokušao  spriječiti  u  odlasku  na  nedjeljnu  misu.  Ali  je   kroz  svoje  molitve,  i  vjerovatno  drugih  ljudi  oko  sebe,  uspjela  ga  pobijediti.


A da ne pričam o drugim ljudima koje poznajem i u čijim životima prepoznajem djelovanje zloga koji hoće da im napakosti kako u svakidašnjem životu tako i u nastojanju da zasluže život vječni u  BOŽJEM  KRALJEVSTVU.


NA  KOLIKIM  SAMO  LJUDIMA,  POGOTOVO  ONIMA   KOJI  ŽIVE  U

GRIJEHU  I  DALEKO  SU  OD  GOSPODINA,  VIDIM  DJELOVANJE

ZLOGA  KOJI  IH  POLAKO  ALI  SIGURNO  VUČE  U  VJEČNU

PROPAST!


KOD  KOLIKO  DRAGIH  LJUDI  VIDIM  DA  BI  RIJEŠILI  PUNO

SVOJIH  PROBLEMA  U  ŽIVOTU  SAMO  DA  SE  OKRENU

GOSPODINU!  MISA,  ISPOVIJED,  PRIČEST,  MOLITVA.


I baš sam završio s čitanjem prekrasne knjige  o  tome  kako  zli,  koji  ima  razne  nazive,  i  njegovi  zli  duhovi  djeluju  u  našim  životima.


KATEHEZA  SOTONE   se zove knjiga i u njoj je jedan od najpoznatijih

rimskih egzorcista,  p. PELLEGRINO  ERNETTI,  opisao i biblijski i

teološki i iskustveno, jer je primao i po 500 ljudi tjedno na molitve

egzorcizma,  ŠTO  JE  I  TKO  JE  SOTONA,  KAKO  JE  TAJ  ANĐEO  I

NJEGOVI  SLJEDBENICI,  STVOREN  OD  BOGA  KAO  DOBAR,

POSTAO  ZAO,  KAKO  I  GDJE  DJELUJE,  KOJI  MU  JE  CILJ,  itd.


Sotona je, jednostavno govoreći, anđeo koji, slobodnom voljom koju je

BOG  STVORITELJ  dao  svim stvorenim anđelima i ljudima, ne želi

priznati  BOGA,  SVOJEG  STVORITELJA,  ne  želi Ga slaviti i klanjati mu

se  NEGO  ŽELI  BITI  IZNAD  NJEGA.  NE  ŽELI  BITI  PONIZAN  NEGO

OHOLO  ŽELI  DA   SE  DRUGI  NJEMU  KLANJAJU,  PA  I  SAM  BOG

STVORITELJ,  KOJI  GA  JE  STVORIO.


ZBOG  TOGA  GA  JE  BOG  STVORITELJ  ZBACIO  S  NEBA,  NJEGA  I

ONE  KOJI  SU  SE  NJEMU  KLANJALI  I  UZ  NJEGA  PRIANJALI.


ZBOG  TOGA  JE  SOTONA  ZAMRZIO  I  LJUDE  I  SVE  ČINI,  POČEV

OD  ADAMA  I  EVE,  NAŠIH  PRARODITELJA,  SVE  DO  DANAS,  DA

NAS  UNIŠTI.  I  DUHOVNO  I  MATERIJALNO.


ZNAČI,  I  DA  NAM  BUDE  TEŠKO  U  OVOM  ZEMALJSKOM  ŽIVOTU.


I,  TO  POGOTOVO,  DA  PROPADNEMO  U  DUHOVNOM  ŽIVOTU,

POSLIJE  NAŠE  SMRTI,  I  ZAVRŠIMO,  ZAJEDNO  S  NJIM  U

VJEČNIM  MUKAMA  PAKLA.


I  sotona i njegovi duhovi to uspješno rade od kada je ljudi sve do danas.


Evo što je pobrojao dragi p.  ERNETTI,  DOZNAJUĆI  OD   LUCIFERA

PO  NJEGOVIM  IZJAVAMA,  PRILIKOM  VRŠENJA  EGZORCIZAMA,

ŠTO  MU  SE  SVIĐA  A  ŠTO  MU  SE  NE  SVIĐA.

 


ŠTO  SE  SVIĐA   LUCIFERU,  prema  nekim

 

egzorcizmima  (uz kratke Luciferove

 

izjave):

 

 


1.  PRIČEST  NA  RUKU  -  tako  mogu  gaziti  vašeg  Boga… i slaviti

svoje mise


2.  SVEĆENICI  OBUČENI  KAO  GRADSKI  POMETAČI,  PRERUŠENI (bez

svećeničkih oznaka)  -  tako ih mogu odvesti kamo hoću, u gostionice i u

privatne kuće, u potrazi za ženama i homoseksualcima, i činim da

počinjaju tolika svetogrđa

 


3.  SVEĆENICI  I  BISKUPI  UPISANI  U  MASONERIJU  I  U  MOJE

SEKTE(SLJEDBE)  -  kolike  sam  njih doveo k sebi pomoću novca i žena,

uzimam ih koliko hoću i vodim ih u svoje kraljevstvo

 


4.  KRATKE,  MINI-SUKNJE  -  s  kojima hvatam muškarce i žene i

ispunjam svoje kraljevstvo

 


5.  TELEVIZIJA  -  to je moj aparat, ja sam ga izumio, da razorim

pojedine duše i obitelji, rastačem ih svojim programom, u jedan čas ja se

predstavljam u čitavom svijetu, televizija je središte privlačenja kojim

privlačim i predobivam tolike svećenike, redovnike i redovnice, naročito u

sitnim satima, i time ujedno postižem da se više ne mole

 


6.  DISKOTEKE  -  …kamo privlačim najbolje nade društva i činim ih

svojima, uništavajući njihove duše i tijela,  kolike tisuće i tisuće odvodim

za sobom pomoću alkohola, droge, seksa

 


7.  RAZVOD  BRAKA…ODVAJANJE  SUPRUŽNIKA  -  tako  uništavam

obitelj  i  društvo, seks, seks, pravo uživanja dajem vam jedino ja po

slobodnom seksu, moje je kraljevstvo je nadasve sloboda u seksualnom

uživanju, s čime vladam na zemlji

 


8.  POBAČAJ  -  ABORTUS…UBOJSTVO  NEVINIH  -  to je bilo moje

najljepše i najukusnije iznašašće, uništavam čovječanstvo i tako

završavaju, još prije rođenje, klanjatelji vašeg krivog Boga…

 


9.  DROGA  -  to je najslađa hrana koju pružam na blagovanje  mladima

da ih učinim ludima i tako od njih činim što

hoću…lopove…ubojice…bludnike…okrutne  kao što sam ja

 


10.  ALI  NADASVE  MI  SE  SVIĐAJU  I  RAZVESELJAVAJU  ME  ONI

BISKUPI  I  ONI  SVEĆENICI  KOJI  NIJEČU  MOJE  POSTOJANJE  I

DJELOVANJE  U  SVIJETU  -  a  ima ih mnogo,  tako  radim mirno i

sigurno, čak i teolozi danas ne vjeruju u moje postojanje,  i tako ujedno

niječu onoga Boga koji je došao da me uništi

 

 


ONO  ŠTO  SE  NE  SVIĐA  LUCIFERU,

 

prema nekim egzorcizmima:

 

 


1.  ISPOVIJED,  KOJEG  LI  GLUPOG  IZNAŠAŠĆA  -  koliko mi zla

zadaje… čini da trpim… krv onog vašeg lažnog Boga pere vaše duše i čini

da bježim…to je moja najstrašnija muka... ali sam ipak našao svećenike

koji više ne vjeruju u ispovijed i šalju kršćane da u grijehu prime onog

krivog Boga…

 


2.  GOZBA  NA  KOJOJ  BLAGUJETE  TIJELO  I  KRV  ONOG

RASPETOG  -  …tu se nalazim razoružan…nema više snage za borbu…

ONI  KOJI  SE  HRANE  TIM  TIJELOM  I  KOJI  PIJU  TU  KRV

POSTAJU  VEOMA  SNAŽNI  PROTIV  MENE,  POSTAJU  NEPOBJEDIVI

PRED  MOJIM  LUKAVIM  ZAVOĐENJEM  I

NAPASTOVANJIMA…ODMAH  ME  PREPOZNAJU  I  UDALJUJU  SE  OD

MENE  I  TJERAJU  ME  KAO  DA  SAM  PAS… ali ja ih divlje progonim…

I  TOLIKI  IDU  BLAGOVATI  TU  HOSTIJU  U  GRIJEHU… kojeg li

zadovoljstva… kojeg li veselja…

 


3.  KLANJANJE  KOMADU  KRUHA  =   EUHARISTIJI   -  kako su

bezumni oni koji gube sate i sate, danju i noću, na koljenima,

KLANJAJUĆI  SE  KOMADIĆU  KRUHA  SKRIVENOM  U  KUTIJICI  NA

OLTARU…  KOLIKO  ME  RAZBJEŠNJUJU  TE  OSOBE…UNIŠTAVAJU

MI  SVA  DJELA  KOJA  POSTIŽEM  PO  TOLIKIM  SVETOGRĐIMA

KRŠĆANA,  SVEĆENIKA,  REDOVNICA  I  BISKUPA…  kolike  boli…

 


4.  MRZIM  RUŽARIJ  -  to je pokvareno i trulo oruđe one Žene  tamo… to

je za mene kao čekić koji mi cijepa glavu…

 


5.  MARIJINA  UKAZANJA  -  NAJVEĆE  ZLO  OVOG  VREMENA  ZA

MENE  SU  NEPRESTANE  PRISUTNOSTI  (UKAZANJA)  OVE

ŽENETINE…PO  ČITAVOM  SVIJETU…U  SVIM  SE  NARODIMA

UKAZUJE  I  PROGONI  OTIMLJUJUĆI  IZ  MOJIH  RUKU  TOLIKE

DUŠE…  na  sreću me brane biskupi i moji svećenici koji ne vjeruju toj

prezrivoj ženi…ne vjeruju i tako unose pomutnju…

 


6.  MAGAREĆA  POSLUŠNOST  ONOM  ČOVJEKU  OBUČENOM  U

BIJELO  =  PAPA  -  ali ono što me najviše uništava je magareća

poslušnost onom čovjeku, obučenom u bijelo, koji zapovijeda u ime

lažnog otkupitelja i vašeg lažnog spasitelja…kojih li

magaraca…ovaca…kunića…slušati  jednog čovjeka koji ljubi onu ženetinu

tamo…koja  me  oduvijek progoni…TO  UNIŠTAVA  MOJE

KRALJEVSTVO..

 

 


DRAGI  p.  ERNETTI  POSLIJE  OVIH

 

NABRAJANJA  NAVODI:  ''POPIS  JE

 

STRAŠAN.  ZASLUŽUJE  DA  SE

 

ZAMISLIMO.  ZASLUŽUJE  ISPIT  SAVJESTI

 

ZA  SVE.  ALI  NADASVE  ZASLUŽUJE

 

TRAJNU  MOLITVU  I  POKORU.

 

ZASLUŽUJE  ČVRSTO  PRAKTICIRANJE

 

SAKRAMENTALNE  ISPOVIJEDI,  GDJE

 

NAS  ISUSOVA  KRV  ČISTI  I  DAJE  NAM

 

VEOMA  SNAŽAN  ŠTIT  KOJIM

 

POBJEĐUJEMO  NAŠEG  NEPRIJATELJA.

 

OTKRIVENJE  NAM  KAŽE  DA  SU

 

POBJEDNICI  ONI  ''KOJI  SU  OPRALI

 

SVOJE  DUŠE  U  KRVI  JANJETOVOJ…ONI

 

SU  POBIJEDILI  ZMAJA  U  KRVI

 

JANJETOVOJ.''

 

 


PA  NASTAVLJA  SA  NABRAJANJEM  ONOGA  ŠTO  JE  SNIMIO  NA

KAZETOFON  PRILIKOM  EGZORCIRANJA,  ONOGA  ŠTO  SE  ĐAVLU

SVIĐA  I  ONOGA  ŠTO  MU  SE  NE  SVIĐA.

 

 


ŠTO  SE  ĐAVLU  SVIĐA,  iz

 

nekih egzorcizama:

 

 


1.  POLITIČARI  KOJI  SE  NAZIVAJU  KRŠĆANI  -  ali koji to nisu jer su

moji i u mojoj službi…predstavljaju se kao kršćani pa zavaravaju mnoge

osobe koje ih slijede… radosno kradu novac naroda… a ipak činim da oni

daju (divne) izjave o kršćanskoj pravednosti, dobroti, poštovanju,

ispravnosti i iskrenosti… novac je moje najjače oružje…   laži, prijevare,

lopovštine ostvarene diplomatski, zakoni o preljubu, rastavi, abortusu,

nemoral kapilarno širen  sasvim sredstvima tiska i sredstvima društvenog

priopćavanja… organiziraju mi u svim gradovima i mjestima masonske

lože… s tim svojim političarima već sam počeo uništavati društvo na svim

područjima i svim razinama i u svim elementima  destabilizirajući poredak

javne sigurnosti, ekonomije, diplomacije, socijalnih odnosa…naravno,

uvijek s mojim oružjima ambicije, karijere, novca, sa ženama i užicima…

 


2.  SUCI  I  SUDSKI  ČINOVNICI  -  konačno sam uspio ispolitizirati i

suce… konačno sam uspio da se prodaju za novac i plave koverte… koliko

li nevinih uspijevam osuditi na zatvor kroz godine i godine,  a  činim  da

budu  oslobođeni  moji  sljedbenici  koje  narod  smatra  ubojicama  i

zločincima… činim  da  takvi  izađu  iz  zatvora  jer  trebaju  nastaviti

širiti  moje  kraljevstvo  nereda,  ubojstva  ljudi,  krađi,  raspačavanja

droge,  otmica  osoba… kako je lijepo osloboditi lažne pokajnike… a suce

koji neće da se usklade sa mnom, činim da nestanu…

 


3.  SEKTE,  SLJEDBE  -  moja  posebna  ljubav su veoma brojne sekte

koje trajno i kapilarno širim po čitavom svijetu… to su najneposrednija

sredstva po kojima rastačem vjeru u onog vašeg krivog Boga kojeg sam

razapeo… tako stvaram Babilon u vjeri… moja masonerija plaća vrlo

dobro svakog mojeg sljedbenika… ima ih na stotine i stotine koji se

svakog časa odriču vaše vjere da prionu uz moje sekte  gdje im ja

darivam užitke i sloboštine da žive što je moguće dalje od vaše Crkve… s

druge strane, već su mnoge crkve i župe bez svećenika… i moje sekte

nadomještaju svećenika… od Jehovinih svjedoka do Scijentologa  i svih

drugih mojih sekta i religija koje svaki dan izmišljam i stvaram… to je

prava vojska koja se bori protiv vaše Crkve

 


4.  MOJI  TEOLOZI  -  s naukama koje im ja nadahnjujem…kako  su

inteligentni…oni su shvatili da su one krute dogme, diktirane od nekih

budalastih crkvenih poglavara, da su u stvari samo dječje izmišljotine koje

padaju pri jednostavnom suočavanju sa svagdašnjom stvarnošću…

uostalom, namjestio sam ih da poučavaju moje nauke ne samo u običnim

sjemeništima, nego čak i na najvišim i najistaknutijim Papinskim

sveučilištima, čak i u onom rimskom od vašeg  BIJELOG  PAPE…

naučavanje o  ''SMRTI  BOGA'' ja sam nadahnuo i po njemu sam zadobio

milijune znanstvenika… otkad ja vladam vaš Bog je mrtav, više ne

postoji… svršilo je tako sa svakim obvezujućim zakonom, svi mogu i

moraju živjeti slobodno, kako ja naučavam: sloboda ideja, sloboda misli,

sloboda djelovanja… svatko  je  konačno posve slobodan da djeluje i čini

ono što vjeruje i  hoće, svugdje i uvijek, i bilo s kim… više ne postoji

nikakvi zakon ni pravilo… vaš Bog je mrtav… ali, ako je Bog mrtav, onda

je jasno da su oborene sve ostale dogme: stvaranje, utjelovljenje,

uskrsnuće, Bezgrješno začeće, Uznesenje Marijino, Euharistija i svi

sakramenti… sve su to pričice izmišljene da se drži u zaptu budalaste

kršćane… a ima i mnogo drugih malih teologa širitelja zaraza koji, u

naknadu, NIJEČU  MOJE  POSTOJANJE,  kao priču iz srednjeg vijeka,

TUMAČEĆI  I  SVODEĆI  SVE  MOJE  PRISUTNOSTI  I  OČITOVANJA

NA  ČISTO  PSIHIJATRIJSKE  I  PSIHIČKE  ČINJENICE… IZVRSNI SU TI

MOJI TEOLOZI, TI SVEĆENICI I … TOLIKI  BISKUPI… DOISTA

IZVRSNI…  MOJI  INTELIGENTNI  TEOLOZI  NIJEČU  DOGME  VAŠE

CRKVE,  A  BUDALASTI  TEOLOZI  NIJEČU  MOJE  POSTOJANJE…

KAKVOG  LI  USPJEHA

 

 


ŠTO  SE  NE  SVIĐA  ĐAVLU (iz nekih

 

egzorcizama)

 

 


1.  STROGI  KONTEMPLATIVNI  REDOVI:  REDOVNICE  U  KLAUZURI  -

mnogo  mi  brige  zadaju  sluškinjice  s  ovijenom  glavom  koje

napuštaju sve i sva da se zatvore u četiri zida, žrtvujući sve što je lijepo i

dobro radi onog Boga kojega sam samo ja uspio pobijediti… danju i noću

mrtve se bdijenjima i postovima… ne spavaju dovoljno… ne jedu prema

potrebama apetita i tijela… ne govore slobodno bilo gdje i bilo kada…

šutljive su… mole… pjevaju… one su moji najstrašniji i najopremljeniji

neprijatelji… grabe mi iz ruku  mnogo duša obaju spolova, svake klase i

položaja… pokušao sam toliko puta da smanjim zvanja za taj glupi život…

ali na žalost do sada nisam uspio

 


2.  EGZORCISTI,  ISTJERIVAČI  DUHOVA  -  Koji su moji pravi i

najžešći, najuporniji progonitelji?  To su oni koje nazivaju ''egzorcisti''…

koja ružna čeljad… kave li su oni nesreće u svijetu… na sreću ih još ima

malo, veoma malo, jer ja odvraćam biskupe da ih imenuju… mnogo sam

ih puta uspio osvetiti im se … kazniti ih… ispljuskati ih… izudarati ih… ali,

na žalost, ne popuštaju… ne uzmiču… i kada se oni približe žrtvama,

moram bježati… prije ili kasnije… kakve li molitve mole… i to uvijek u ime

onog njihovog Boga… i u ime one njihove Žene, majke Raspetoga… ah,

kakvih li bolova, kakvog li razdiranja za mene…

 


PREMA  SVJEDOČENJU  DRAGOG p.  ERNETTIJA  ZLI  MU  JE  NA

RAZNE  NAČINE  NAVEO  KAKO  JE  DOVEO,  U  DANAŠNJEM

SVIJETU,  DO  KRIZE  VJERE,  KRIZE  MORALA,  KRIZE  OBITELJI  I

KRIZE  RELIGIJE.


ĐAVAO  REDOVITO  DJELUJE  NA  ČOVJEKA  POBUĐUJUĆI  U  NJEMU

TRI  POŽUDE  KOJE  ČOVJEK  U  SEBI  NOSI   DA  BI  NAS

NAPASTOVAO  NA  GRIJEH.  OPĆENITO  JE  KATEHETSKO  UČENJE

DA  POTICAJ  NA  ZLO  DOLAZI  OD  TRI  UZROKA:

 


-          OD  NAŠE  NARAVI  RANJENE  ISTOČNIM  GRIJEHOM


-          OD  SVIJETA


-          OD  ĐAVLA.

 


VIŠE  ILI  MANJE,  DAKLE,  NA  NAČIN  VIŠE  ILI  MANJE  TEŽAK,

MOŽEMO  REĆI  DA  SMO  SVI  MI  IZLOŽENI  NAPADAJIMA  ĐAVLA.

I  SVAKI  GRIJEH  KOJI  POČINIMO  NAM  POKAZUJE  DA,  UVIJEK,

VIŠE  ILI  MANJE,  DA  SMO  IZLOŽENI  NA  MILOST  I  NEMILOST

ĐAVLA,  DAKLE  OBUZETI  ĐAVLOM  U  RAZLIČITOM  STUPNJU  I

ZNAČENJU.

 


SIGURNO  JE  DA  ĐAVAO,  KAKO  JE  REČENO,  ''RAZBUĐUJE''

TRAJNO  U  NAMA  TRI  POŽUDE  S  NEPRESTANIM

NAPASTOVANJIMA  OHOLOSTI-PONOSITOSTI,  BLUDA,  ZAVISTI  NA

SVIM  RAZINAMA  I  U  SVIM  KATEGORIJAMA  OD  POJEDINOG

SAMCA  DO  OBITELJI,  DO  DRUŠTVA,  NA  PODRUČJU  POLITIČKOM,

EKONOMSKOM,  DIPLOMATSKOM.

 

 


NO,   ZA  SVE  TO  ĐAVAO  MORA  IMATI

 

NAŠ  PRISTANAK  I  PRISTANAK  OD

 

BOGA.

 

 


I  SVI  SE  MI  PITAMO  ZAŠTO  BOG  DOPUŠTA  DJELOVANJE

ZLOGA?  ZAŠTO  KUŠNJA?  ZAŠTO  BOL?

 


DRAGI  p.  ERNETTI  NAVODI  DA  NAS  DUGO  ISKUSTVO  UČI  DA,

OPĆENITO,  RAZLOGE  TOG  BOŽJEG  DOPUŠTENJA  MOŽEMO

SVESTI  NA  ČETIRI  GLAVNA:

 


1.  KAO  KAZNU  ZA  GRIJEHE,


2.  DA  BOLJE  OČISTI  NAŠE  DUŠE,


3.  DA  NAS  POUČI  BRATSKOJ  LJUBAVI,


4.  DA  NAS  UVIJEK  DRŽI  BUDNIMA  I  JAKIMA  U  VJERI.

 


I  ZATO  SE  NE  TREBA  NI  U  KOJEM  SLUČAJU  BOJATI  I

RAZMIŠLJATI   O  TOME  DA  BI  NAM  ZLI  MOGAO,  BEZ  BOŽJE

SUGLASNOSTI,  BILO  KAKO  NAPAKOSTITI.

 


NO,  MI  MORAMO  UČINITI  SVOJE.  ZATO  NAM  JE  GOSPODIN

DAO  ORUĐA.



ŽIVOT  PUN  SAKRAMENTALNE  PRISUTNOSTI,  PO  KOJOJ  SE

ŽIVI  BOŽJA  PRISUTNOST  U  NAMA:  ĐAVAO  STOJI  DALEKO

OD  TIH  DUŠA,  KAKO  KAŽE  APOSTOL  LJUBAVI,  SVETI

IVAN:  ''TKO  JE  ROĐEN  OD  BOGA  ČUVA  SAM  SEBE  I  ZLI

GA  NE  DIRA.''  (1  Iv 5,18)

 


PRIJE  SVEGA,  ŽIVJETI  ČVRSTO

 

KRŠTENJE: to je temeljno i bitno u borbi protiv Sotone.  Često

obnavljanje  krsnih  obećanja  s  odgovarajućim  odricanjima  od

Sotone,  često  recitiranje  Vjerovanja  s  odgovarajućom  ponovnom

potvrdom  naše  vjere  u  sveta  otajstva  naše  vjere,  naša  su

svakidašnja  snaga,  štit  i   utvrda  protiv  Sotone.

 

 


NAUČITI  ŽIVJETI  SAKRAMENT

 

POTVRDE/KRIZME kada,  doista,  postajemo  pravi  borci,

zajedno s Isusom,  protiv Sotone po posebnom izljevu  DUHA

SVETOGA.  POBOŽNOST  DUHU  SVETOMU  TREBALA  BI  BITI  PRVA,

IZNAD  SVAKE  DRUGE.

 

 

 

SAKRAMENT  ISPOVIJEDI, ZNAMO,  DRUGA  JE

 

DASKA  SPASENJA,  POSLIJE  KRŠTENJA.  Iskustvo  nas  uči  da

Sotona   teško  uspijeva  ući  u  dušu  koja  se  često  pere

PREDRAGOCJENOM  KRVLJU  ISUSOVOM.  UPRAVO  I  POGLAVITO

OVOGA  SAKRAMENTA  SOTONA  SE  BOJI!  REKAO  JE  TO  MNOGO

PUTA  NA  USTA  SVOJIH  ŽRTAVA!

 

 


PRESVETA  EUHARISTIJA  JE  ZATIM

 

NAJJAČI  ELEMENT  ZA  SIGURNU

 

POBJEDU  PROTIV  SOTONE. Naime,  dok nam drugi

 

sakramenti daju Božju milost, svaki prema svojoj svrhovitosti kako ju je

Gospodin htio,  EUHARISTIJA  NAM  DARIVA  AUTORA  SVAKE

MILOSTI,  S  NJEGOVOM  PRISUTNOŠĆU  VJEČNE  ŽRTVE  I  PRINOSA

OCU  UPRAVO  ''DA  UNIŠTI  DJELA  ĐAVLA''.

 

 


NEMA  DRUGIH  PRAZNIH  PROSTORA  ZA

 

SOTONU,  GDJE  U  PUNINI  ŽIVI  ISUS!

 

 


OČITO,  TREBA  ZATIM  ŽIVJETI  JEDAN

 

AUTENTIČNI  KRŠĆANSKI  ŽIVOT,  A  DA

 

NE  ZABORAVIMO  POBOŽNOST  PREMA

 

GOSPI,  ANĐELU  ČUVARU  I  DUŠAMA  U

 

ČISTILIŠTU.

 

 


IZ  SVEGA  PROČITANOG  I  IZNESENOG

 

JA  SAM  SI  PONOVNO  POTVRDIO  SVE

 

ONO  ŠTO  SAM  ZNAO.

 

 


MISA,  ISPOVIJED,  PRIČEST,  MOLITVA.

 

 


A  POSEBNO  SAM  NAUČIO  KOLIKO  SU

 

VAŽNA  ODRICANJA  OD  SOTONE  U

 

NAŠIM  KRSNIM  OBEĆENJIMA.

 

 

 

ZATO  ĆU  NASTOJATI  IĆI  SVAKU

 

SUBOTU  NA  VEČERNJU  MISU  JER  SU

 

SKORO  UVIJEK,  OSIM  U  KORIZMI,  POD

 

TOM  MISOM  ODRŽAVAJU  I  NEKA

 

KRŠTENJA  I  VJENČANJA  NA  KOJIMA

 

SVI  MI  NA  MISI  MOLIMO  ODRICANJA

 

OD  SOTONE,  SVIH  DJELA  NJEGOVIH  I

 

SVEGA  SJAJA  NJEGOVA.  Tako je i bilo

 

jučer navečer na misi. Vjenčanje i tri

 

krštenja, i obnovio sam svoja krsna

 

obećanja. I toliko radosti. I po koja suza.

 

 


I  POSEBNO  ĆU  SE  POTRUDITI  DA

 

DOĐEM  NA  VEČERNJU  MISU  SVAKI

 

ČETVRTAK  JER  SE  TADA,  POSLIJE  MISE,

 

ODRŽAVA  U  NAŠOJ  ŽUPNOJ  CRKVI  I

 

KLANJANJE  PRESVETOM  OLTARSKOM

 

SAKRAMENTU,  IZLOŽENOM  NA  OLTARU.

 

A  PONEKAD  GA  SVEĆENIK  PRONESE  I

 

KROZ  CRKVU.

 

 


SHVATIO  SAM  I  ZAŠTO  GA  SOTONA

 

MRZI.  JER  SOTONA  SE  I  ODMETNUO

 

OD  BOGA  RADI  TOGA  JER  NE  MU  SE

 

NE  ŽELI  KLANJATI,  NE  ŽELI  MU  BITI

 

PONIZAN.  ZATO  JE  TOLIKO  JAKA

 

MOLITVA  PRED  PRESVETIM  OLTARSKIM

 

SAKRAMENTOM,  U  KOJEM  JE  ŽIVI

 

ISUS,  I  SOTONA  BJEŽI  GLAVOM  BEZ

 

OBZIRA.

 

 

I  DA,  MOLITVA  KRUNICE,  RUŽARIJA.

 

TO  PRAKTICIRAM  VEĆ  TREĆU  GODINU,

 

DA  SVAKI  DAN  IZMOLIM  PRIPADAJUĆA

 

OTAJSTVA  ZA  TAJ  DAN.  TO  ĆU  SAMO

 

NASTAVITI  I  SVAKO  PROBATI  JU  SVAKI

 

DAN  IZMOLITI.  ZATO  I  IDEM  NA

 

SVAKU  MISU  40  MINUTA  PRIJE.

 

 


A da je stalno tu prisutan taj otpali anđeo i njegovi zli duhovi,

vidio sam i kod pisanja ovog teksta. Toliko sam puta pogriješio

u pisanju! Kao u zadnjih 20 tekstova.  Stalno mi se ''motao'' oko

prstiju! Nije mu se svidjelo što pišem. No, on je činio svoje a ja

sam strpljivo ispravljao i pisao ono što sam naumio.

 

 


HVALA  TI  PREDRAGI  GOSPODINE  NA

 

SVIM  TIM  ORUĐIMA  PROTIV  ZLOGA!


 


BLAGOSLOVLJEN  TI  GOSPODINE,  POBJEDNIČE  NAD

SOTONOM,    U  VIJEKE.